اخبار بازرگانی2021-10-26T23:13:58+03:30

دلیل مرجوع‌شدن نخل‌های ایرانی از قطر

دنیای‌اقتصاد؛ دلیل مرجوع‌شدن نخل‌‌های ایرانی از قطر چه بود؟ محسن رشیدفرخی، رئیس انجمن ملی خرما گفته است: صادرات نخل با هر عنوانی از اساس اشتباه بود؛ نخل سرمایه ملی کشور است و بازگشت آن را با هر عنوانی به فال‌نیک می‌‌گیرم. البته این نخل‌‌ها قامت راست نخواهند کرد. ممکن است‌ درصدی از ( ادامه مطلب ... )

۱۳ پیشنهاد گمرک برای کاهش رسوب کالا

دنیای‌اقتصاد ؛ معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران از ارائه ۱۳ پیشنهاد به مقام قضایی برای تعیین‌تکلیف و کاهش رسوب کالا در بنادر و گمرکات کشور خبر داد. مهرداد جمال‌ارونقی در گفت‌‌‌‌وگو با خبر‌گزاری فارس، با اشاره به‌ دستورات مقام قضایی در مورد بررسی علل و دلایل رسوب کالاها در بنادر و ( ادامه مطلب ... )

ایران با ترکمنستان و قزاقستان تفاهم‌نامه ریلی امضا کرد

دنیای‌اقتصاد؛ تفاهم‌نامه سه‌جانبه ریلی بین سه کشور ایران، ترکمنستان و قزاقستان در حاشیه نشست سران کشورهای عضو اجلاس اکو امضا شد. به گزارش خبر‌‌گزاری تسنیم، در نشست مشترک نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، ترکمنستان و قزاقستان، در حاشیه نشست سران کشورهای عضو اجلاس اکو، سند همکاری ریلی فی‌مابین سه کشور به امضا رسید. ( ادامه مطلب ... )

افزایش قیمت مواد غذایی

دنیای‌اقتصاد ؛ کمبود جهانی کود شیمیایی ازته که عامل افزایش تولید محصولات کشاورزی هستند بر بالا رفتن قیمت جهانی مواد غذایی تاثیر گذاشته به‌طوری که کشورهای ترکیه، چین و روسیه صادرات این کودها را برای حمایت از کشاورزان داخل متوقف کردند. به گزارش خبر‌گزاری فارس، به نقل از راشاتودی، کمبود جهانی کود ( ادامه مطلب ... )

افتتاح دفتر اتاق مشترک ایران و برزیل

دنیای اقتصاد ؛ دفتر اتاق مشترک ایران و برزیل فعالیت خود را در شهر سائوپائولو آغاز کرد؛ سفیر ایران در برازیلیا با اعلام این خبر ظرفیت تجاری بین دو کشور را بیش از فروش چند قلم کالای مشخص دانست و بر لزوم سرمایه‌‌گذاری مشترک تاکید کرد. ادامه خبر ...

وزن‏‏‌کشی خرید اینترنتی

دنیای‌اقتصاد ؛ ارزش مالی تجارت الکترونیکی در نیمه نخست امسال به ۵۶۰ هزار میلیارد تومان رسید. ارزیابی‌ها حاکی از این است که بیشتر عوامل نارضایتی از کسب‌وکارهای اینترنتی مربوط به زمان ارسال، بسته‌‌‌بندی، پشتیبانی و هزینه ارسال و بیشترین عوامل رضایتمندی مردم از این دسته از کسب‌وکارها مربوط به طراحی و عملکرد ( ادامه مطلب ... )

عنوان

Go to Top